Originální smaltované šperky z nerezové oceli

V našem obchodě jsme dva; Lucie a Petr

Lucie uměla vždy velmi dobře malovat a ve čtrnácti letech začala vyrábět drátované šperky. Kombinovala korálky, kamínky a polodrahokamy pro své přátele a zároveň si přivydělávala „kapesné“ v obchodě své kamarádky maminky výrobou a prodejem ručně vyráběných výrobků.

Nápad začít podnikat přišel v roce 2004, když jsme byli studenti a letních prázdninách do Řecka. Byli jsme velmi chudí a rozhodně jsme si nemohli dovolit drahou „dovolenou“. Samotnou cestu jsme si však mohli dovolit, a tak jsme koupili jízdenky, nacpali do kufrů spoustu drátků, korálků a dvou kleští a po čtyřicetihodinové cestě autobusem z geografického „Srdce Evropy“ jsme to zvládli. k původnímu „Srdci“ evropské filozofie a kultury. Skončili jsme na krásném ostrově Paros, spali na pláži a prodávali naše šperky dalším turistům. Za dobrých dnů jsme mohli nechat tašky v křoví a jít do restaurace na výborné řecké jídlo. Občas jsme cestovali i na okolní ostrovy. Bylo to skvělé léto, a když jsme se vrátili, byli jsme plni nadšení pro další „dobré dny“ – něco, o čem jsme nyní věděli, že je možné. Zde v České republice jsme našli více obchodů, a věci se začaly „nabalovat“.

Pak Lucka přišla s velmi vtipnými ručně malovanými měděnými ptáčky s drátovanými nohami. Měly velký úspěch, a protože byly „novinkou“, prodávaly se tak dobře, že jsme jich nikdy neměli dost. V té době jsme začali jezdit na letní hudební festivaly a přehlídky řemesel a setkávat se s našimi zákazníky tváří v tvář. To byla velká radost, zejména proto, že někteří z nich se již s našimi návrhy seznámili dříve a stali se našimi „fanoušky“.

Poté jsme přešli z mědi na nerez, materiál, který nás okouzlil svými úžasnými vlastnostmi.

Šperky jsme začali prodávat, protože jsme si chtěli užít letní dovolenou. Brzy se z toho však stalo něco víc – výroba šperků a vše s tím spojené se stalo vášní, bez které bychom dnes asi vůbec nemohli žít.

Spolupracujeme s mnoha obchody podporující malé originální tvůrce. Jsme vděčni, že jsme nalezli způsob jak našimi šperky přinášet radost lide po celém světě.