Náš příběh - Lucie & Petr

Ahoj, jmenuji se Lucie. Jsem máma dvou úžasných dcer. Jsem srdcem PARADy. Jsem vděčná, že to, co miluji dělat přináší radost lidem po celém světě. Jen málo věcí se vyrovná pocitu, když se cítím inspirováná a na svět přichází nový výtvor.

S manželem Petrem provozujeme malou šperkařskou dílnu ve Valašském Meziříčí. Dalo by se říct, že je tato dílna naším třetím dítětem. Neustále děkuji za to, že mohu žít svůj sen a být nezávislou designérkou šperků.

Když nevyrábím šperky, většinou trávím čas s rodinou, zahradničím na chatě, a také miluji prozkoumávání nových míst.

Velmi děkuji za váš zájem o mou práci a čás strávený čtením těchto řádků o mě. Ráda s vámi budu sdílet svou práci a doufám, že vám přinese tolik radosti jako mě.


 

Ahoj :) Jmenuji se Petr. Jsem Lucčin manžel. Pracoval jsem jako učitel angličtiny. Vždy mi přišlo krásné podporovat svou ženu v jejím tvůrčím rozletu. Z provádění drobných úkolů a řešení nejrůznějších technických problémů se stala má práce. Nyní jsem zodpovědný za veškeré online dění, produktové fotografie a komunikaci se zákazníky.

 

Jít do obchodu


Více o nás

V našem obchodě jsou dva lidé; Lucie a Petr

Lucie uměla vždy velmi dobře malovat a ve čtrnácti letech začala vyrábět drátované šperky. Kombinovala korálky, kamínky a polodrahokamy pro své přátele a zároveň si přivydělávala „kapesné“ v obchodě své kamarádky maminky výrobou a prodejem ručně vyráběných výrobků.

Nápad začít podnikat přišel v roce 2004, když jsme byli studenti a letních prázdninách do Řecka. Byli jsme velmi chudí a rozhodně jsme si nemohli dovolit drahou „dovolenou“. Samotnou cestu jsme si však mohli dovolit, a tak jsme koupili jízdenky, nacpali do kufrů spoustu drátků, korálků a dvou kleští a po čtyřicetihodinové cestě autobusem z geografického „Srdce Evropy“ jsme to zvládli. k původnímu „Srdci“ evropské filozofie a kultury. Skončili jsme na krásném ostrově Paros, spali na pláži a prodávali naše šperky dalším turistům. Za dobrých dnů jsme mohli nechat tašky v křoví a jít do restaurace na výborné řecké jídlo. Občas jsme cestovali i na okolní ostrovy. Bylo to skvělé léto, a když jsme se vrátili, byli jsme plni nadšení pro další „dobré dny“ – něco, o čem jsme nyní věděli, že je možné. Zde v České republice jsme našli více obchodů, a věci se začaly „nabalovat“.

Pak Lucka přišla s velmi vtipnými ručně malovanými měděnými ptáčky s drátovanými nohami. Měly velký úspěch, a protože byly „novinkou“, prodávaly se tak dobře, že jsme jich nikdy neměli dost. V té době jsme začali jezdit na letní hudební festivaly a přehlídky řemesel a setkávat se s našimi zákazníky tváří v tvář. To byla velká radost, zejména proto, že někteří z nich se již s našimi návrhy seznámili dříve a stali se našimi „fanoušky“.

Poté jsme přešli z mědi na nerez, materiál, který nás okouzlil svými úžasnými vlastnostmi.

Šperky jsme začali prodávat, protože jsme si chtěli užít letní dovolenou. Brzy se z toho však stalo něco víc – výroba šperků a vše s tím spojené se stalo vášní, bez které bychom dnes asi vůbec nemohli žít.

Spolupracujeme s mnoha obchody podporující malé originální tvůrce. Jsme vděčni, že jsme nalezli způsob jak našimi šperky přinášet radost lide po celém světě.